19/01/2021

Uz ko labāk? Kārtot tiesības uz manuālo vai automātisko ātrumkārbu?

Komforts vai pārbaudītas vērtības? Automāts vai manuālis? Nav jaunums, ka pēdējo 7 gadu laikā ir iespējams nokārtot tiesības uz automātu. Vai tas piešķir tikai plusus, vai tomēr arī – tas ko atņem?

  1. Vislabāk, protams ir kārtot uz manuālo ātrumkārbu, jo šādas “tiesības” Jums dod iespēju vadīt auto gan ar manuālo ātrumārbu, gan ar automātisko.
  2. Nokārtojot “tiesības” ar automātisko ātrumkārbu, tajās ir atzīme, ka drīkstat vadīt auto TIKAI ar automātisko ātrumkārbu.
  3. Vadīt auto ar manuālo ātrumkārbu sagādā papildus darbības ar sajūgu un pārnesumu sviru (“ātrumkloķi”). Šo darbību apgūšana katram cilvēkam ir individuāla. Ne katrs saprot vai vēlas saprast šī pedāļa un sviras darbības principus. Ja šīs darbības nevēlaties apgūt un darīt ikdienā, tad sasniegt rezultātu – iegūt “tiesības” būs vieglāk ar automātisko ātrumkārbu.
  4. Ikdienā pārvietojoties, it sevišķi pa pilsētu, būs vieglāk ar automātisko ātrumkārbu, jo katru reizi apstājoties un uzņemot ātrumu līdz maksimāli atļautajam, sajūga pedālis būs jānospiež un “ātrumkloķis” jāpārslēdz 3-4 reizes.
  5. Ja tomēr nokārtojāt uz automātisko ātrumkārbu, tad vienmēr ir iespēja pārkārtojot CSDD braukšanas eksāmenu, iegūt “tiesības”uz manuālo ātrumkārbu, kas noteikti būs vieglāk, nekā apgūstot to no “nulles” ar manuālo ātrumkārbu.
  6. Ja “nogrimsiet” uz slikta ceļa (dubļos, sniegā utt.), kur paši netiekat ārā, tad ar manuālo ātrumkārbu jums ir iespēja mēģināt auto iešūpiet, ātri manot braukšanu uz priekšu un atpakaļ. Šādas darbības ar automātisko ātrumkārbu nav iespējamas, un strauji mainīt ātrumkārbas braukšanas virzienus uz priekšu un atpakaļ ir nevēlamas, tās var novest pie ātrumkārbas defektiem.

Automātiskās kārbas plusi:

+ Vieglāk iemācīties vadīt auto un nokārtot eksāmenu

+ Vieglāk braukt ikdienā

+ Vienmēr ir iespēja pārkārtot eksāmenu uz manuālo

Automātiskās kārbas mīnusi:

Nedrīkst vadīt auto ar manuālo ātrukārbu

Lielākas auto degvielas un remontu izmaksas

“iestrēgstot” slikta ceļa apstākļos, mazākas iespējas pašam tikt ārā.