28/02/2021

B kategorijas braukšanas eksāmena izmaiņas

B kategorijas eksāmena jaunie figūru izmantošanas noteikumi stājas spēkā ar 2022.gada 1. aprīli.

Sākot ar 1.aprīli CSDD braukšanas eksāmenā figūras B kategorijai, kuras tika kārtotas laukumā, tiek pārnestas uz to izpildi ceļu satiksmē – pilsētvidē.

Speciālo manevru veikšana pilsētvidē uzlabos jauno autovadītāju spēju patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē. Apmācībās gūtās iemaņas tiks pielietotas reālos apstākļos, kas sniegs būtisku drošības sajūtu pašam auto vadītājam un uzlabos kopējo satiksmes drošību.

Figūru izpilde eksaminēšanas laukumā nesniedz pilnvērtīgu apmācāmā izpratni par auto novietošanu satiksmē. Laukumā apmācāmie orientējas pēc stabiem, savukārt dzīvē šādu stabu nav. Līdz ar jaunajiem noteikumiem, B kategorijas figūru izbraukšanai pilsētvidē ir tikai pozitīva ietekme uz kopējo situāciju un satiksmes izpratni.

Kā noritēs CSDD B kategorijas braukšanas eksāmens?

Parkošanās pilsētvidē nav sarežģīta! Eksāmena laikā CSDD inspektori novērtēs kopējās iemaņas un prasmes satiksmē. Kā izjūtat, izprotat automašīnas kustības, lai laikus un pareizi pagrieztu auto stūri. Parkošanās vietas eksāmena laikā tiks piemeklētas ērtas, bez papildus sarežģījumiem. Kā arī eksāmena laikā būs iespējams izmantot parkošanās palīglīdzekļus – parkošanās sensorus un parkošanās atpakaļskata kameras.
Papildus figūru braukšanai grozījumos ietverts punkts, kas paredz daļu vadīšanas eksāmena laiku pavadīt orientējoties pilsētvidē – izvēloties braukšanas maršrutu pēc virzienu rādītājiem vai navigācijas iekārtas.

Jaunie CSDD noteikumi vērtējami pozitīvi, jo jaunais šoferis jau apmācību periodā būs labāk sagatavots reālām dzīves situācijām, kas bieži vien ir saistītas ar apjukumu pie parkošanās uz ielas.

Satraukumam nav pamata, jo arī pēc jauno noteikumu pieņemšanas:

  • Mācību laukumi iemaņu attīstībai būs pieejami tāpat (braukšana atpakaļgaitā un noparkošanās starp stabiņiem).
  • Eksāmenā kārtojot figūru izbraukšanu ceļu satiksmē, to izpildes nosacījumi nebūs tik stingri, kādi tie bija figūru laukumā.
  • Parkošanās būs pielīdzināta reālai dzīves situācijai, sniedzot iespēju koriģēt auto braukšanas virzienu uz priekšu un atpakaļ, kā tas nebija atļauts figūru laukumā.
  • Eksāmena laikā būs iespējams izmantot parkošanās papildaprīkojumu – parkošanās sensorus un atpakaļskata kameras.

Mēs mākam iemācīt – Autoskola Sprīdītis!